Informace k hygienickým opatřením

Na základě rostoucího výskytu koronaviru COVID-19 a rozhodnutí ústředí Junáka, je nutné dodržovat následující vybraná hygienická opatření během schůzek a akcí Severské 2:

– Povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách kluboven a jiných zařízení. Roušku by měl každý člen oddílu nosit na schůzky i výpravy.

– Skautské činnosti se mohou účastnit pouze osoby nevykazující příznaky jakéhokoliv infekčního onemocnění (mj. zvýšená teplota, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku apod.). Není třeba čestné prohlášení.

– Dodržování hygienických pravidel, mj. nekýchat do dlaní, nesdílet jídelní nádobí nebo stravu (nepít z jedné lahve, neukusovat z jednoho krajíce…).

– Mytí a dezinfekce rukou před zahájením schůzky nebo výpravy.

Prosíme o dodržování těchto pravidel, abychom minimalizovali riziko přenosu mezi členy oddílu a blízkých. Společně doufáme, že se situace bude vyvíjet příznivě pro fungování a činnost naší Severské 2.