Německo 9. – 13. 5. 2018

Zúčastnili jsme se přeshraničního kempu mladých ochránců přírody v Saském Švýcarsku.

Kemp trval 5 dní a za ty jsme si stihli užít spoustu zábavy ale i odnést plno nových poznatků.

Vyzkoušeli jsme si postavit vor a vypalovat ze dřeva jídelní misku.
A také upéct vlastní bylinkový chleba – jak jinak, než ve vlastnoručně postavené táborové peci.
Také jsme absolvovali několik výletů, jeden se zavázanýma očima, abychom si zbystřili i naše ostatní smysly 🙂 po cestě jsme cvičili orientaci v terénu a měli praktickou ukázku toho, jak se točí slunce okolo Země. Dozvěděli jsme se jak poznat peří ptáka, který byl zabitý jinou zvěří a překonali jsme bažinu bez mokré boty (alespoň většina účastníků).

Snídaně, obědy a večeře jsme trávili všichni společně v kempovém kruhu a večery pod hvězdami nebo s kytarou v Tee-pee. Problém nám nedělaly ani ranní rozcvičky a každý den jsme zakončili programem připraveným jednou z družin česko-německých skautů a ochránců přírody.

A na konec jsme absolvovali nezapomenutelnou snídani při východu slunce 🙂

Fotogalerii naleznete zde

Tento záznam byl publikován v Kronika . Uložit odkaz do záložek.